Matlab Soru Çözümleri 65-Tribonacci Dizisi

Matlab Soru Çözümleri 65-Tribonacci Dizisi

Herkese merhabalar. Programlama dillerine başlamadan önce daha doğrusu programlamaya başlamadan önce öncelikle algoritma eğitimleri verilir. Bu eğitimler algoritma mantığını öğrenmek ve herhangi bir program geliştirmek için önemli bir yer tutmaktadır.

Bizde okullarda ve internet sitelerinde karşılaşılan genel algoritma çözümlerini Matlab ortamında çözeceğiz. Çözümleri olabildiğince açıklayacı anlatmaya çalışacağım. Her sorunun farklı çözümleri olabilir. Daha kısa veya daha uzun çözümler meydana getirebilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaştığınız zaman veya sormak istediğiniz bir şeyler için bana ulaşabilirsiniz veya yorum yapabilirsiniz.

Tribonacci Dizisi

Tribonacci bir sayı dizisi buluyor ve kendi adını veriyor. Biz de bunu programlamaya giriş için kullanıyoruz. Tribonacci dizisini hepiniz biliyosunuz 2 sayı toplanarak 3.sayı meydana gelmekte. Şimdi ise bu dizinin Matlab ortamında nasıl yazıldığını gösterelim. Yazdığımız bu programda belirli bir sayıya kadar olan tribonacci sayılarını yazdıralım. Hangi sayıya kadar olduğunu ise kullanıcıya soralım.

 

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: