100.Proje -Matlab Soru ve Çözümleri(100/100)

1 ayda tam 100 proje hedefi koymuştuk ve 13 Haziran’da başlamıştık. Her şeyden önce yapabildiğim kadar soru yapmaya çalıştım. Ancak bunların tek amacı öğretici olmasıydı. Çünkü buraya yazmadan önce çok şey öğrendim çok şeyler araştırdım. Bunları sağlayan ise siz sayın okuyucalar. Her gün site istatistiklerine bakarak koyduğum hedef doğrultusunda devam ettim. Asla vazgeçmedim çünkü severek yaptım, isteyerek yazdım. Gerçekten çok yorgun olsam bile her gün mutlaka buna vakit ayırdım.

Belki bir hayaldi çünkü 40 45. soruya geldiğim zaman ben ne yapacağım nasıl bu 100 projeyi bitireceğim diye düşünüyordum. Şimdide bu yazıyı yazarken heyecandan elim ayağım titriyor. Gerçekten kolay olmadı ama çok iyi bir deneyimdi benim için. Matlab gerçekten çok geniş bir program ve ben okulda gördüğüm derslere kadar olan kısmı yapabildim. İnşallah bu sene içinde simülasyon derslerini gördükten sonra Matlab ile simülasyonu anlatmaya çalışacağım. Onun haricinde bu soru çözümlerinin bir çoğunu videolu olarak anlatımını İndustryolog Akademi sayfasında en yakın zamanda yayınlamaya başlayacağım.

Tanıdığım biri sayesinde bu işe atıldım. Belki bir anlık gazdı desem inanın bana çünkü site açmak yıllar önceki bir hayalimdi ve ilk sitemi açmadan önce saat akşam 11’di. Murat Bilginer ile sohbet ediyorduk.  Bana “Neden site açmıyorsun?” diye sordu. Bende ” Abi aklımda var ancak uygun zamanı bekliyorum dedim”.  “O zaman sana çarşamba gününe kadar süre. Çarşambaya kadar siteni aç” dedi. Bende aynı şu şekilde cevap verdim. ” Abi, şimdi sen bana çarşamba dedin ama ben onu bu gece açarım dedim” .

Çok iyi hatırlıyorum zaten Cumartesi gecesiydi. Bende siteyi Pazar sabah 4:30 ‘ da açmıştım. Facebook’a girdim ve Murat Abi açıktı. “Abi ilk ziyaretçim olmak ister misin” dedim. Ondan sonra olaylar aldı başını gitti. Buralara kadar geldik. Gerçekten şimdiye kadar daha Aralık gibi tanışmıştık. Sürekli bizim gelişimimizi destekleyen biri oldu. Sürekli kendi tecrübelerinden bize yol gösteren biri oldu. Her defasında ona da söylediğim gibi  “Allah razı olsun” onun sayesinde oldu bu 100 proje.

İnsan hani bir şeyi yaptıktan sonra onun öncesi hep aklına gelir ya işte benimde aklıma hep o geceler geliyordu. Belki tatil yapıyorsunuzdur geziyorsunuzdur bende  gezdim bende tatil yapmaya çalıştım ancak bunu hiç aksatmadım. Yazı yayınlamadığım günler hep çeviriyle konuyu anlamakla uğraşıyordum.  Ayrıca şunu unutmadan söyleyim. Bölüm başkanımız Aslan Deniz Karaoğlan hocamın destekleri de çok büyüktür.  Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Takip ettiğiniz için çok teşekkür ederim selametle kalın. Tekrardan bir yazı dizisinde görüşmek üzere.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: