You are here
Home > Programlar > 500 Projede Matlab > Matlab Soru Çözümleri 69-Asal Sayılar

Matlab Soru Çözümleri 69-Asal Sayılar

Matlab Soru Çözümleri 69-Asal Sayılar

Herkese merhabalar. Programlama dillerine başlamadan önce daha doğrusu programlamaya başlamadan önce öncelikle algoritma eğitimleri verilir. Bu eğitimler algoritma mantığını öğrenmek ve herhangi bir program geliştirmek için önemli bir yer tutmaktadır.

Bizde okullarda ve internet sitelerinde karşılaşılan genel algoritma çözümlerini Matlab ortamında çözeceğiz. Çözümleri olabildiğince açıklayacı anlatmaya çalışacağım. Her sorunun farklı çözümleri olabilir. Daha kısa veya daha uzun çözümler meydana getirebilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaştığınız zaman veya sormak istediğiniz bir şeyler için bana ulaşabilirsiniz veya yorum yapabilirsiniz.

Asal Sayılar

1 ve kendisi hariç hiçbir sayıya tam olarak bölünmeyen sayılara asal sayı denir. Asal Sayılar programlamaya girişte en çok sorulardan bir tanesidir. Biz de bu uygulamamızda belirli bir sayıya kadar olan asal sayıların adedini bulacağız. Bulduğumuz bu asal sayıları da bir asal sayı matrisine atayalım.

Ali Demirkaya
Balıkesir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği okuyan, Bir şeyler öğrenmek ve başkalarına da öğrendiklerimi göstermek için çalışan biri

Bir Cevap Yazın

Top