You are here
Home > Programlar > 500 Projede Matlab > Matlab Soru Çözümleri 68-Dikdörtgen Çizimi

Matlab Soru Çözümleri 68-Dikdörtgen Çizimi

Matlab Soru Çözümleri 68-Dikdörtgen Çizimi

Herkese merhabalar. Programlama dillerine başlamadan önce daha doğrusu programlamaya başlamadan önce öncelikle algoritma eğitimleri verilir. Bu eğitimler algoritma mantığını öğrenmek ve herhangi bir program geliştirmek için önemli bir yer tutmaktadır.

Bizde okullarda ve internet sitelerinde karşılaşılan genel algoritma çözümlerini Matlab ortamında çözeceğiz. Çözümleri olabildiğince açıklayacı anlatmaya çalışacağım. Her sorunun farklı çözümleri olabilir. Daha kısa veya daha uzun çözümler meydana getirebilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaştığınız zaman veya sormak istediğiniz bir şeyler için bana ulaşabilirsiniz veya yorum yapabilirsiniz.

Diktörgen Çizimi

Kullanıcıdan diktörgenin veya dörtgenin uzunluklarını girmesini isteyeceğiz. Daha sonrasında bu dikdörtgen içerisinde işaretlemek istediği noktayı x ve y koordinatlarını girmesini isteyeceğiz. Diktörtgeni çizdirirken sol alt köşeyi orjin olarak kabul ederek noktayı # işareti ile göstereceğiz. Önceden yazdığım isim yazdırma fonksiyonlarında kullandığımız benzer bir algoritma uygulayacağız.

Ali Demirkaya
Balıkesir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği okuyan, Bir şeyler öğrenmek ve başkalarına da öğrendiklerimi göstermek için çalışan biri

Bir Cevap Yazın

Top