You are here
Home > Programlar > 500 Projede Matlab > Matlab Soru Çözümleri 67-Basamak Bulma

Matlab Soru Çözümleri 67-Basamak Bulma

Matlab Soru Çözümleri 67-Basamak Bulma

Herkese merhabalar. Programlama dillerine başlamadan önce daha doğrusu programlamaya başlamadan önce öncelikle algoritma eğitimleri verilir. Bu eğitimler algoritma mantığını öğrenmek ve herhangi bir program geliştirmek için önemli bir yer tutmaktadır.

Bizde okullarda ve internet sitelerinde karşılaşılan genel algoritma çözümlerini Matlab ortamında çözeceğiz. Çözümleri olabildiğince açıklayacı anlatmaya çalışacağım. Her sorunun farklı çözümleri olabilir. Daha kısa veya daha uzun çözümler meydana getirebilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaştığınız zaman veya sormak istediğiniz bir şeyler için bana ulaşabilirsiniz veya yorum yapabilirsiniz.

Basamak Bulma

Sayı basamaklarını bulma farklı algoritmalar ile yazılabilir. Bu uygulamada mod kullanarak basamak değerlerini bulacağız. 2, 3 ve 4 basamaklılar için geçerlidir. Daha fazlası için veya geneli için farklı algoritmalar yazılabilir.

 

Ali Demirkaya
Balıkesir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği okuyan, Bir şeyler öğrenmek ve başkalarına da öğrendiklerimi göstermek için çalışan biri

Bir Cevap Yazın

Top