Hakkımda

Hakkımda

Ben Kimim ?

1997 İstanbul doğumluyum. İlkokul ve ortaokul öğrenimlerimi Sazlıbosna, Şair Şinasi ve Bayrampaşa İ.Ö.Okullarında tamamladım. Liseyi Behçet Canbaz Anadolu Lisesinde okudum. 2015 yılında Balıkesir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü kazandım ve lisans öğrenimimi hala burada devam ettirmekteyim. 2016 Aralık ayında Industryolog Akademi ile tanıştım. 

Sayfamdaki ve Akademi de ki bilgi üzerine araştırmalarımın tek bir sebebi vardır. Bilgi kişiye çok yarar sağlar evet çünkü bilgi güçtür. Ancak günümüzde ki sorunlarımızdan en büyüklerinden bir tanesi de bilgiyi paylaşmamamız. Eğer bir işi biliyorsak ve onu yapabiliyorsak başkalarına da öğretebiliriz. Ya da bir şeyi öğrenmek istiyorsak önce onu öğrenip başkalarıyla da paylaşabiliriz.

Akademi’ye girerken ve blog sayfamı açarken şöyle bir şey düşündüm. Üniversiteler de bize her şey öğretilmiyor ya da istediğimiz her bilgiyi yeterince alamıyoruz. Ancak bu bilgileri bizlere veren kitaplar ve diğer kaynaklar var. Belki bir konuyu öğrenmek için günlerce kütüphanelerde araştırmalar yaptım. Bu yaptığım araştırmalar sadece kendim için gerekli değildi.  Ben bu öğrendiklerimi başkaları için yaparsam yani araştırdığım onca konuyu başkalarıyla paylaşırsam sadece kendim için değil  bunu gerçekten öğrenmek isteyenler için yapmalıyım dedim. 

Jhon Nash ‘in bir teorisi vardır. Bir gruptaki en yüksek performansı elde etmek için her bir üyenin hem kendi çıkarlarını, hem de grubun çıkarlarını düşünmesi gerekir demektedir. Bu yaptıklarımı ya da benzer işleri yapan arkaşlarımın yaptıkları sadece kendimiz için değil ülkemiz için vatanımız için milletimiz için yapıyoruz. Önce kendimizden başlayıp daha sonra başkalarına yardım etmeli ve grupça gelişmeliyiz.

Blog sitemin sloganını neden Asla Vazgeçme koydum. Bir yerlere gelmiş insanlar veya bir şeyler başarmış insanların tek bir ortak noktası vardır o da işlerinden, yaptıklarından asla vazgeçmemeleridir. Hepimiz insanız, hepimizin önüne zorluklar çıkabilir.  Ancak şunu unutmayalım ki hiçbir kimse başarı merdivenlerine elleri cebinde tırmanmamıştır.

O zorlukları sadece o insanlar değil bizlerde çekiyoruz ama farkında değiliz. Belki çoğundan vazgeçtik, pes ettik geçti gitti.  Şunu unutmayın ki dün mazide kaldı, yarın mechul ancak bugün senin elinde. Bizim yapabileceğimiz sadece bugünü değiştirebilmek olur. 

İlgilendiğim ve üzerine daha da bir şeyler koymak istediğim konular şunlardır:

1-Matlab

2-Microsoft SQL ve Veritabanı

3-C#

%d blogcu bunu beğendi: