Ali demirkaya

Endüstri Mühendisi Adayı

Experience

2016 - Industryolog Akademi Departmanlar Yöneticisi Yrd.
2017 - Industryolog Akademi Arge Yöneticisi
2017-alidemirkaya.net Genel Yayın Yönetmeni ve Editör
2018 - CODIA Yöneticisi
2018 - Industryolog Akademi IT Yöneticisi

Books

2018 - C# LINQ To SQL

About Me

1997 İstanbul doğumluyum. İlkokul ve ortaokul öğrenimlerimi Sazlıbosna, Şair Şinasi ve Bayrampaşa İ.Ö.Okullarında tamamladım. Liseyi Behçet Canbaz Anadolu Lisesinde okudum. 2015 yılında Balıkesir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü kazandım ve lisans öğrenimimi hala burada devam ettirmekteyim. 2016 Aralık ayında Industryolog Akademi ile tanıştım. 

Sayfamdaki ve Akademi de ki bilgi üzerine araştırmalarımın tek bir sebebi vardır. Bilgi kişiye çok yarar sağlar evet çünkü bilgi güçtür. Ancak günümüzde ki sorunlarımızdan en büyüklerinden bir tanesi de bilgiyi paylaşmamamız. Eğer bir işi biliyorsak ve onu yapabiliyorsak başkalarına da öğretebiliriz. Ya da bir şeyi öğrenmek istiyorsak önce onu öğrenip başkalarıyla da paylaşabiliriz.

Akademi’ye girerken ve blog sayfamı açarken şöyle bir şey düşündüm. Üniversiteler de bize her şey öğretilmiyor ya da istediğimiz her bilgiyi yeterince alamıyoruz. Ancak bu bilgileri bizlere veren kitaplar ve diğer kaynaklar var. Belki bir konuyu öğrenmek için günlerce kütüphanelerde araştırmalar yaptım. Bu yaptığım araştırmalar sadece kendim için gerekli değildi.  Ben bu öğrendiklerimi başkaları için yaparsam yani araştırdığım onca konuyu başkalarıyla paylaşırsam sadece kendim için değil  bunu gerçekten öğrenmek isteyenler için yapmalıyım dedim. 

Jhon Nash ‘in bir teorisi vardır. Bir gruptaki en yüksek performansı elde etmek için her bir üyenin hem kendi çıkarlarını, hem de grubun çıkarlarını düşünmesi gerekir demektedir. Bu yaptıklarımı ya da benzer işleri yapan arkaşlarımın yaptıkları sadece kendimiz için değil ülkemiz için vatanımız için milletimiz için yapıyoruz. Önce kendimizden başlayıp daha sonra başkalarına yardım etmeli ve grupça gelişmeliyiz.

Blog sitemin sloganını neden Asla Vazgeçme koydum. Bir yerlere gelmiş insanlar veya bir şeyler başarmış insanların tek bir ortak noktası vardır o da işlerinden, yaptıklarından asla vazgeçmemeleridir. Hepimiz insanız, hepimizin önüne zorluklar çıkabilir.  Ancak şunu unutmayalım ki hiçbir kimse başarı merdivenlerine elleri cebinde tırmanmamıştır.

O zorlukları sadece o insanlar değil bizlerde çekiyoruz ama farkında değiliz. Belki çoğundan vazgeçtik, pes ettik geçti gitti.  Şunu unutmayın ki dün mazide kaldı, yarın mechul ancak bugün senin elinde. Bizim yapabileceğimiz sadece bugünü değiştirebilmek olur. 

Education

2015-Balıkesir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Lisans
2016-Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (Açık Öğretim)

Credentials

2015-Yabancı Dil Kurs Bitirme Sertifikası-Pre Intermediate
2016-Yabancı Dil Kurs Bitirme Sertifikası- Intermediate

Driving License

B Sınıfı

Skills

Photoshop 48%
WordPress 37%
Matlab Programming And Statistic 81%
InDesign 32%
Html & CSS 57%
C# 50%
MSSQL 65%
GAMS 50%
Data Anaylsis 60%
Arena & Simulation 40%
Microsoft Office 80%

Contact

  • alidemirkaya.net
  • ademirkaya@industryolog.com
  • 0(533) 457 3497
  • alidmrky@gmail.com
Murat Bilginer

0(554) 658 7250

muratbilginer.net

Nevzad Ali Kılıç

0(554) 291 95 95

nevzadalikilic.com