Ölmeden Önce Her Gün Bir Fotoğraf-Woody Campbell

Hepimiz bir hayal kurarız. Bir şeyleri başarmak veya bir şeyler yapabilmek için. Bu yazımda sizlere bir hayalini gerçekleştiren ve bunu tam 7 yıldır devam ettiren bir fotoğrafçıyı tanıtacağım, Woody Campbell.

2 ay önce İnstagram’da gezinirken bir fotoğrafa denk geldim çok hoşuma gitti ve çeken kişiyi merak ettim. Profiline girdikten sonra diğer fotoğraflarına da baktım ve çektiği fotoğraflara gerçekten çok bayıldım. Daha sonra gezinirken fark ettim ki her fotoğrafın altına şöyle bir gönderi yazıyor :”One photograph every day for the rest of my life” yani “Hayatımın geri kalanında her gün bir fotoğraf”. Ölmeden önce her gün bir fotoğraf koyuyor. Eğer bir gün fotoğraf koymamışsa malesef o gün öldüğü gündür.

Sergilediği bu azmi ve gayreti sayesinde hepimize örnek oluyor. Çünkü 19 Ekim 2007′ de başladığı bu serüveni bu günlere kadar getirmiş. Çoğumuz belki bir süre sonra bugünde koymasam olur, sonra hallederim düşüncesine kalıp ertelemeyi düşünürdük muhtemelen. Ancak şunu demeliyim ki “Adam yapıyo abi”. Sadece 1 fotoğraf değil her gün çekebildiği kadar fotoğraf çekmeye çalışıyor.

Fotoğraflardaki insanlar belki onu farketmiyor sağından solundan geçip gidiyor. Ancak o yakaladığı gözüne güzel gözüken her şeyi fotoğraflıyor.

Web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Woody Campbell gibi hepimiz hayalimizin, yapacağımız şeylerin peşini bırakmayalım. Bırakın hayatınızı ve hayallerinizi yaşayın.

 

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir